Sådan Får Du Succes Med Dit Firma På Facebook

Succes På Facebook

Her får du en case, hvor jeg viser en succes historie om at gå all in på Facebook og lave markedsføring, der virkelig rykker på kendskab og masser af positive reaktioner, der beviser at her er et firma der gør, hvad de siger (og mere til). Velkommen til casen Hjallese Bilsyn.

KS Online Marketing - Cases - Referencer - Hjallese Bilsyn - Succes - Kristina Sindberg - Marketing - Facebook

Succes Case

Derfor skal du gøre som Hjallese Bilsyn i Odense! 

De vil have tid til at passe deres kunder og forretning bedst muligt, med alt det der nu hører med OG …

Oveni sikre at gøre det på en helt unik facon. De har opskriften, som skaber stærke relationer, og kunder der kommer igen og igen. De kan det der med, at gøre noget helt usædvanligt. Hjallese Bilsyn er ekstremt dygtige til det med biler og oveni kundeservice, så her er den perfekte kombination.  De har en drive-in synshal, og her er både varm kakao, kaffe og is i fryseren (og de sidste har rykket godt denne sommer).

Succes På Facebook

Der hvor jeg kom ind i billedet var på Facebook. Her har jeg lavet masser af tekster med tilhørende billeder. Lige fra isene i fryseren, prøveplader og til dæk der testes og glade billeder med hverdagsglimt. Da Hjallese Bilsyn i forvejen er kendt for en virkelig høj kundeservice, har det været dejligt at se, hvordan de nye tiltag på Facebook er blevet taget positivt imod med delinger, likes, kommentarer og alt det der, som udbreder kendskabet til dem. Det er bestemt ikke en selvfølge, selvom kunder er tilfredse at de også viser det frem ved at dele opslag på deres egen Facebook, eller smide kommentarer og likes som jo også er synlige for hele den vide Verden derinde.

Facebook + Hjemmeside = Google Love <3

Der hvor den samlede succes med Facebook for Hjallese Bilsyn ligger er, at de også har en hjemmeside, som der kan benyttes til at linkes med. Det kalder jeg “Google Love”. Det indfriede, de mål vi havde lagt en strategi for på ekstremt kort tid. Dem hoster jeg ikke op med her (selvom det er fristende…. For gosh det er vildt).

KS Online Marketing - Cases - Referencer - Hjallese Bilsyn - Fyn -Pagerank - Facebook - Kristina Sindberg - Marketing

Vil du se endnu mere om casen er den HER

Succes Kommer Ikke Af Sig Selv

Med hårdt arbejde – OG det er det at være solo selvstændig med nogle få ansatte, så stop med at tro at din “butik” ikke kan vækste med Facebook´s mange muligheder for at  vise lige præcis det, som Hjallese Bilsyn har gjort. Der hvor fælden nogle gange klapper er at når du forsøger at være alt muligt mand / kvinde i dit firma. Du behøver ikke bruge formuer på marketing. Ved at lægge en marketing strategi – det jeg også kalder en slagplan, så kan alle opnå større kendskab til produkter og ydelser. Ydmyghed gør ikke noget. Det er jeg i forbindelse med de opgaver jeg løser. Det vigtigste er at få frigjort sig fra opgaver, som her med Facebook Pas & Pleje.

Succes Der Giver fart På Forretningen Med Facebook

Vi fortsætter med succes hos Hjallese Bilsyn. I dag har jeg lige været forbi dem. Det var nærmest umuligt at få taget et billede af alle 3 medarbejdere på samme tid i dag. Det lykkedes dog til sidst. MEN nøj…. hvor bilerne de strømmede igennem derude. Jeg hyggede mig med varm kaffe imens. Det er der altid klar til kunder og sådan en som mig. Nu er de færdige med at trække maven ind, efter at jeg har fået knipset billeder af dem. Fed værkstedshumor 🙂 får jeg mig også en del af med de gutter.

Succes Med Forventningsafstemning

Det vigtige er, at kommunikere klart og tydeligt, samt ikke mindst at yde sparring. Her tænker jeg både fra dem og mig. Dette giver altså bare succes oveni succesen. Jeg tror egentlig også jeg var blevet hældt ud, hvis ikke jeg kunne finde ud af at give dem igen derude, når de først ruller sig ud på deres skønne facon.

Smid dine øjne ind på Facebook og se deres side og glade ansigter her hos Hjallese Bilsyn

De bedste hilsner fra

Kristina / SoMe Nørd og meget andet 🙂

PS: Det her indlæg blev til i bare glæde over den dejlige stemning, som de gutter hos Hjallese Bilsyn formår at give deres kunder, og som jeg var så heldig at opleve igen i dag på besøg hos dem.

PPS: Er du glad for rabat og vil være fri for at lave Facebook ? Så få succes og hyr mig til de næste 3 måneder at passe og pleje dine sociale medier for 3000,- Du sparer 1485,- Kampagnen slutter den 30. september 2018 >>>

2019-05-02T14:34:06+00:00
Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.