Workshop – Få Værktøjerne Og Slå Igennem På De Sociale Medier

Workshop Med Kristina Sindberg

Denne workshop giver værktøjskassen til at gå direkte hjem i eget firma med et årshjul og en kalender fyldt med, hvad der skal til på de sociale medier for at slå igennem.

I workshoppen vil du få læring indenfor:

  • Definering af en persona. (Så du ved hvem du skriver til og får emotionelle triggere til de bedste resultater).
  • Målgruppe defineres. (GROW) >> Vær fuldstændig klar over hvem dine konkurrenter er, og hvad dine kunder bruger deres tid og penge på i stedet for dine varer / ydelser hos sammenlignelige udbud fra andre virksomheder.
  • Hvordan taler man i dit firma på de sociale medier. (Tone of voice – får du med fra denne workshop).
  • Strategi & Årshjul for opslag og kampagner på de sociale medier. (Overblik til dit firmas marketing i kalender og plan for eksekvering = Du er forberedt og har lagt i kalender hvornår du gør hvad, og hvem der gør dette. Hvis I er flere i firmaet kender alle til denne årsplan og sikrer vigtig viden).

Om Kristina Sindberg | KS-Online Marketing

Kristina Sindberg hjælper på freelance basis mindre virksomheder med deres digitale markedsføring.

Kristina laver strategisk markedsføring, og skaber med fokus på de mange barometre indhold og optimering for virksomheder til deres hjemmesider, webshops, nyhedsbreve og deres sociale medier. Hun sikrer synlige og målbare resultater for både etablerede virksomheder og den nystartede selvstændige. Kristina bistår med gode råd og konkrete planer for, hvordan den største respons og synlighed opnås for dit firmas målgruppe.

Kontakt - KS Online Marketing - ks online marketing - Sociale Medier | Web | Design For Mindre Virksomheder

Baggrund:

Med dyb indsigt og mange års erfaring indenfor marketing, salg, kundeservice, foredrag og workshops, samt relevant uddannelse indenfor digital marketing og kommunikation giver denne kombination en ”finger i jorden”, som i en tid hvor de sociale medier løber stærkt, giver en unik cocktail af forretningsforståelse, der skaber synlige resultater, og konverterer din målgruppe til at tage handling.

Skriv til mig og hør nærmere om workshoppen på kontakt@ks-onlinemarketing.dk

Det praktiske:

Hvor holdes dine workshop ? De holdes rundt om i Danmark, og jeg kan ligeledes komme ud til dit firma og afholde workshoppen der for dig og dine medarbejdere.
Hvor længe varer det, og hvor mange deltagere kan vi være ?
I kan være fra minimum 8 til maximum 20 deltagere, og workshoppen varer cirka 4 timer.

Ja, tak lad mig høre mere om SoMe workshop

 

De bedste hilsner fra

Kristina Sindberg

// Freelance Marketing Manager

Du kan læse mere om mig HER

PS: Har du spørgsmål så kontakt mig endelig på kontakt@ks-onlinemarketing.dk

2023-07-11T19:20:27+00:00
Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.