Online Marketing Ydelser – Det Tilbyder Vi

Online Marketing – Sociale Medier Til Din Virksomhed

Online Marketing med KS Online Marketing tilbyder typisk små og mellemstore virksomheder samt iværksættere ekspert viden og ekspertise til at opnå synlighed, større kendskabsgrad, mere trafik og analyser af indsatser/områder på de sociale medier og hjemmesider / webshops.

Sociale Medier & Prioritering Af Indsatser

For mange med mindre virksomheder er tiden knap, og derfor bliver prioriteringen sat ind på kernekompetencerne i firmaet. Der er ikke budget til en marketingmedarbejder, og måske har I prøvet lidt selv, men får ikke plejet og holdt de sociale medier og Jeres hjemmeside i gang med ugentlige opdateringer og de gode historier, således disse skaber et større kendskab, øget trafik, leads og mere forretning. I ved det godt, men prioriteringen af indsatserne, og det I er bedst til, går ikke hånd i hånd med at være aktiv på Facebook, Instagram, LinkedIn og Jeres hjemmeside.

KS Online Marketing Tilbyder:

Jeg tilbyder både opsætning af sider på relevante sociale medier for din virksomhed, design af sider, kontinuerlige organiske opslag, storytelling, annoncering, pleje og vedligeholdelse af disse for dit firma. Du kan vælge helt tæt samarbejde og få gode tips og større indblik, men også vælge at lade mig køre det hele i forlængelse af min rådgivning og vores afstemning af de tiltag, du ønsker.

Pakke 1. Kom i gang på de sociale medier:

Opsætning og design af 2 firmaprofiler på 2 sociale medier. Du kan vælge mellem: Facebook, Instagram og LinkedIn. Hertil kan tilvælges opsættelse af Google Analytics på din hjemmeside, så du sikrer dig vigtig information til brug for at prioritere dine indsatser med din online markedsføring.

Pakke 2. Aktiv på de sociale medier:

Års eller halvårsaftale: 

Udgivelse af 4 organiske opslag om ugen fordelt på op til 3 firmaprofiler på de sociale medier (vælg mellem Facebook, Instagram og LinkedIn), overvågning af kommentarer, samt statstikker på målgrupper og styring i den retning, som vi sammen har lagt en strategi for. Du får tilsendt en mail en gang om måneden med resultater og input til nye tiltag.

Andre muligheder for hjælp til online markedsføring fra KS Online Marketing

Jeg tilbyder:

  • Opsættelse af MailChimp nyhedsbrev på din hjemmeside
  • Design og tekstning af landingssider
  • Design af nyhedsbreve og kommunikationen i disse
  • Billeder /- og billedredigering
  • Video og manuskripter til disse
  • Design og opsætning af din hjemmeside / webshop
  • Brochurer, brugsvejledninger og InDesign

Vi laver en fast pris på dette eller du kan benytte mine (ret populære) klippekort.

Læs mere om klippekortene HER >>>

Kontakt mig for nærmere via mail: kontakt@ks-onlinemarketing.dk

og lad os sammen finde den rigtige vej i online marketing for dit firma.

De bedste hilsner fra

Kristina Sindberg

KS Online Marketing

Du Kan Læse Om Mig HER

Skriv kort til mig og lad os komme i gang her >>>

kontakt@ks-onlinemarketing.dk

2023-07-11T19:35:33+00:00
Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.