Case | Pas & Pleje Af Facebook Firma Side

Kunde Hjallese Bilsyn, Odense / Opgave: Skabe integration til hjemmeside

KS Online Marketing - Cases - Referencer - Hjallese Bilsyn - Fyn - PageRank - Google

Optimering Af Google PageRank Via Pas & Pleje Af Facebook Firmaside

Her var casen at få en bedre PageRank på Google og benytte Facebook til dette. Firmaet havde en firmaside i forvejen på Facebook, der blev tilrettet diverse info, så det blev endnu lettere for kunderne at finde vej til Hjallese Bilsyn og ugentligt vises der små hverdagsglimt fra synshallens arbejde og informationer om hvad der tilbydes. Du kan se deres Facebook side HER – Der blev fra start aftalt en strategi for kommunikationen på Facebooksiden. Der blev defineret et mål for PageRank på Google, som på ekstremt kort tid trods stor konkurrence og masser af annoncører på samme keywords blev indfriet.

Skal du samme vej til side 1 på Google med din PageRank for dit firma ? Læse mere via linket herunder:

Skab Kendskab Med Facebook Til Dit Firma

God PageRank Giver Dig Flere Kunder

Sådan er det bare. Vi er jo “bare mennesker” og hvem gider kigge længere end til side 1 og højest side 2 på Google ? Stort set ingen. Sådan er det bare.

Her anmeldelse af KS – Online Marketing fra ejer af Hjallese Bilsyn:

Skarpt Blik Med Smil På Læben

Markedsføring, der virker og en kommunikation om vores behov, som er fuldstændig uden hurlumhej og store armbevægelser. Godt gammeldags købmandskab med et skarpt blik og smil på læben i nutidens online univers.

Morten Hilmar Jørgensen / Ejer

Hjallese Bilsyn, Odense


VIL DU HØRE MERE OM CASEN ?

Kontakt Kristina Sindberg på kontakt@ks-onlinemarketing.dk eller på telefon 40 62 52 30

2019-01-17T12:27:02+00:00
Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.