Digital Medie Strategi & Arbejdstitler Til Din Online Marketing

Digital Medie Strategi & Arbejdstitler

Når du bruger en digital medie strategi, sætter du en sikker kurs mod succes. Du ved hvem du “taler med”, hvordan du skal tale, og får et skarpt indblik i, hvad der virker, og ikke gør. Du får også en række arbejdstitler med. Dem bruger du til at ramme din målgruppe spot on, og med arbejdstitlerne har du altid værktøjerne til let at skabe nyt indhold til dine sociale medier.

digital medie strategi - ks online marketing - kristina Sindberg - odense - freelance marketing

Digital Medie Strategi

  • Definering af en persona. (Du ved nu, hvem du skriver til, og har fået emotionelle triggere til de bedste resultater).

  • Din målgruppe er defineret. 

  • Du ved, hvordan du skal tale på Facebook og de sociale medier. (Tone of voice).

  • Du har din strategi & årshjul for opslag og kampagner på de sociale medier klar til brug.

  • Du har et overblik for dit firmas marketing i kalender og plan for eksekvering.

Arbejdstitler

Ud fra de emotionelle triggere laver jeg en række arbejdstitler, som du kan bruge igen og igen. Arbejdstitlerne læner sig fuldstændig op af din digitale medie strategi. De fungerer som skabeloner, du altid kan bruge igen og igen. Dermed er du sikker på at skabe konverteringer, selv på de dage, hvor du ikke føler dig i det kreative hjørne eller har travlt med alt muligt andet i dit firma.

 

Digital Medie Strategi & Overblik Med Et Årshjul

Der er altid en anledning, en årstid, en begivenhed eller andre ting, som er super vigtigt at have lagt i kalender. Der hvor det super vigtige kommer ind er din forberedelse på denne event. Du kender tid og dato. og hvor længe du kører en given kampagne, men hvad skal der egentlig til for at få kunder til at komme / købe, så du oplever succes ? Dette får du lagt ind i dit årshjul for dit firma af mig, så du er helt klar til alle højtider, events og andre tiltag med din markedsføring op til selve kampagnen.

Sæt I Gang Med En Digital Medie Strategi & Årshjul

Du kan selv lære alt dette på min SoMe Workshop Her, men du kan også få mig til at lave hele pakken for dig. Jeg skræddersyer altid mine forslag, så jeg sikrer at kunne gå dedikeret til værks.

Kontakt Mig Her For Forslag Til Digital Medie Strategi & Årshjul

De bedste hilsner fra

Kristina Sindberg

KS – Online Marketing

Her nogle af mine kompetencegivende uddannelser:

Kommunikation, Coaching & Konflikthåndtering – Bestået denne akademiuddannelse >>>

Digital markedsføring hos Bigum & Co – Bestået denne uddannelse >>>

Om Mig >>>

Tilmeld nyt om online marketing, der giver konverteringer >>>

2019-02-12T12:45:26+00:00
Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.