Case | Opsætning Af Instagram Firmaprofil

Case | Opsætning Af Instagram Firmaprofil2022-09-06T17:13:15+00:00

Kunde Mejerigården, Odense / Opgave Opsætning Af Instagram Firmaprofil

“Jeg har oplevet KS Online Marketing som et dedikeret bureau. Det er let og behageligt at kommunikere med Kristina. Derudover har jeg mødt et højt serviceniveau og en bred vifte af kompetencer, der har matchet de forskellige behov vi havde for både strategi og hurtige reaktioner på de sociale medier.”

Morten Jørgensen / Ejer Mejerigården

 

KS Online Marketing - Cases - Referencer - Mejerigården Fyn - Opsætning Af Instagram Firmaprofil

Opsætning Af Instagram Firmaprofil – KS Online Marketing

For Mejerigården i det sydlige Odense fik jeg opgaven at skabe større kendskab primært i Odense til den sæsonåbne gårdbutik via en Instagram Firmaprofil (samt deres eksisterende Facebookside). Fokus var at vise masser af lækre billeder af de varer der udbydes i den korte sæson, samt at skabe netværk med Fynske influencers, bloggere og andre som har lysten og dedikationen til at vise hvad der findes i det Fynske herunder Odense.

Mejerigården fik blandt andet besøg fra madbloggen Bagvrk.dk ved Lene Tranberg. Hun købte blandt andet ind af lækre knasende peberfrugter, som hun grillede og brugte til deres Skt. Hans tapas. Hun var så sød at lægge det på sin Instagram profil og tagge Mejerigården i dette. De Fynske Influencers fik også øje på den lille gårdbutik og alt i alt blev det 3 uger med rigtig meget fokus på virkelig kort tid til at løse opgaven. Dette blev i øvrigt gjort uden tilvalg af annonceringer. Der blev udelukkende sat fokus på “ægte følgere” og integration uden dette.

Du kan se @Mejerigaarden_fyn profilen HER – Jeg kom ind midt i sæsonen nøjagtig den 6. juni 2018. Resultaterne var store og fik denne anmeldelse af ejeren:

Dedikeret & Professionel

”Jeg har oplevet KS Online Marketing som et dedikeret bureau. Det er let og behageligt at kommunikere med Kristina. Derudover har jeg mødt et højt serviceniveau og en bred vifte af kompetencer, der har matchet de forskellige behov vi havde for både strategi og hurtige reaktioner på de sociale medier.”

Morten Jørgensen / Ejer

Mejerigården, Odense

 


VIL DU HØRE MERE OM CASEN ?

Kontakt Kristina Sindberg på kontakt@ks-onlinemarketing.dk eller på telefon 40 62 52 30

Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.