CASES & ANMELDELSER

CASES

Cases & Anmeldelser fra nuværende og tidligere kunder hos KS – Online Marketing, Kristina Sindberg. Læs med her og hør hvad andre siger om at samarbejde med KS – Online Marketing. Har du spørgsmål til cases eller vil du høre nærmere om at samarbejde, så tøv ikke med at kontakte mig for nærmere.

kontakt@ks-onlinemarketing.dk

Lille Grynborg - anmeldelse - ks online marketing

Lille Grynborg Feriecenter, Fyn

Sociale medier organisk indhold, annonceringer på sociale medier, webopgaver, e-mail marketing

“Vi er enormt glade for at arbejde sammen med KS ONLINE, da vi føler, at vi får rigtig meget for pengene, og Kristina er yderst kompetent til det hun laver. Det hun tilbyder, er også det man får – og nogle gange lidt mere – da hun ikke er bleg for at gå langt for yde sit bedste ift. os – hendes kunder.
Kristina er rigtig god til at tilpasse sin markedsføring efter lige nøjagtig vores virksomhed – og det føles faktisk som om, hun har andel i at det går os godt, så meget arbejde lægger hun i det.
Noget der betyder rigtig meget for os, er at Kristina er “på”, når vi har brug for det – hun har ikke en decideret telefon-/kontortid man skal holde sig inden for – og det er vigtigt for os.
Kristina er altid meget hurtig til at udføre det arbejde, vi aftaler, hun skal gøre for os, og hendes responstid er aldrig ret lang.

Vi kan til hver en tid anbefale andre at benytte sig af KS ONLINE, da man virkelig får meget for sine penge!”

Rikke og Anders Kjærgaard / Ejere

Lille Grynborg Feriecenter, Fyn

Kontakt Kristina Sindberg for samarbejde om online marketing 

Skulpturstøberiet - Svendborg - Anmeldelse - KS online marketing - Kristina Sindberg

Skulpturstøberiet, Svendborg

Case – Anmeldelse:

Jeg var overrasket over, så hurtigt Kristina forstod virksomhedens specielle kultur og behov. Det der er vores bedste strategi er at prale med, hvor gode vores kunder er, i stedet for hvor gode vi selv er. Det at markedsføre og omtale vores kunder og kunstnere og deres udsmykninger og udstillinger, der udtrykker vores glæde over at få lov at deltage i disse betydningsfulde værker, som ofte får lov at eksistere i århundreder og ofte bliver til vores kulturarv er særdeles vigtigt for os.

Vi har føjet ind hvad fordelene er ved at markedsføre vores kunder i stedet for os selv, hvilket giver den fordel at vi bliver sat i en større relation.

En væsentlig fordel ved at markedsføre sig igennem sine kunder er, at man bliver sat i en større sammenhæng. Det er ofte en strategi man skal bruge tid på at diskutere med nye samarbejdspartnere i reklameindustrien, men Kristina opfattede det hurtigt, og kunne videreføre det til nye områder med det samme.

Kristina fik drejet markedsføringen over på en større aktivitet på LinkedIn i stedet for Facebook / Instagram, og det arbejde er ikke stoppet.

Jørn Svendsen

Skulpturstøberiet, Svendborg

Dansk Fitness Faaborg - Anmeldelse KS Online Marketing - Freelance marketing

Dansk Fitness, Faaborg

Case & Anmeldelse

”Det har været ren fornøjelse at få ekspertmentor hjælp af Kristina fra KS Online Marketing. Vi havde brug for hjælp til at blive skarpere på SoMe, og få hjælp til vores hjemmeside med indhold og SEO. Det har været en super oplevelse, med god professionel rådgivning, der har hjulpet os til at få en god SoMe strategi. Kristina har været en fantastisk sparringspartner med gode ideer og hun har et overblik der gør, at vi får rettet det til, som vi ikke selv havde tænkt over. Det har været en stor gevinst for os.
Vi giver Kristina de varmeste anbefalinger herfra Dansk Fitness Faaborg – Og vi vil helt sikkert bruge KS Online Marketing igen”

Karina Nielsen – Centerleder

Dansk Fitness Faaborg

Klinik ved Lene Foged - Faaborg - Anmeldelse - KS Online Marketing - Kristina Sindberg - Free lance marketing - Fyn

Fysioterapeut og kostvejleder Lene Foged

Case & Anmeldelse

“Jeg er selvstændig og har meget lidt forstand på det digitale inden for markedsføring og sociale medier.
Jeg har, i min lille forretning, desværre ikke råd til at købe løsninger på dette, så jeg har været nød til selv at lære det. Jeg er nemlig blevet meget bevidst om at det er nødvendigt, at det hele fungerer optimalt, for at kunne vækste i min forretning.

Jeg fandt heldigvis Kristina. Hun er super dygtig og kompetent. Og hun har formået at lære mig, hvordan jeg selv kan optimere og arbejde med mine digitale løsninger.
Hun har givet mig redskaber til både at gøre det hele selv, men også redskaber til at finde tiden til det og få det struktureret så det bare kører.

Ud over at være den super kompetente mentor er hun også enorm tålmodig og dygtig til at lære fra sig. Jeg har nydt vores samarbejde og er altid boostet med energi når hun kører fra klinikken. Dette er helt sikkert ikke sidste gang jeg bruger hende. Jeg har allerede set frugten af vores arbejde i min forretning”.

Tak Kristina.

Mvh Lene Foged

Fysioterapeut, kostvejleder,
Sundhed og livsstils coach.
Mentor I mad og psyk.

Amino - Derketek - anmeldelse - Kristina Sindberg - KS Online Marketing

“Utrolig god oplevelse at samarbejde med Kristina. Hun gennemførte opgaven systematisk og til perfektion. God kommunikation både ved opstart og løbende. Det kunne ikke være bedre. Jeg vil med glæde samarbejde med hende en anden gang.”

Frederik Nielsen

Direktør og indehaver Derke Tek Aps

Kimesbjerggaard vingård - faaborg - Fyn - Anmeldelse - KS Online Marketng - Kristina Sindberg

Kimesbjerggård Vingård

Kristina Sindberg har været konsulent for os i forhold til brug af Instagram.

Kimesbjerggård Vingård ønskede at supplere Facebook og hjemmeside og resultatet er efterfølgende blevet til flere besøg på vores hjemmeside.

Kristina har givet os forståelse for Instagram og benyttelse af dette. Kristina er meget opmærksom på design, udtryk, rækkevidde og forstår i meget høj grad at sætte sig ind i den virksomhed, som hun er konsulent for.

Kristina er en meget behagelig om kompetent konsulent at arbejde sammen med, hun forstår at sætte ind på det niveau, som kunden er på og er meget hjælpsom. Alt i alt en god og videreudviklende oplevelse.

Kirsten Ganderup

Kimesbjerggård Vingård / Sydfyn

KS Online Marketing - Cases - Referencer - Mejerigården Fyn

Mejerigården Odense

SOCIALE MEDIER & ANALYSER

Facebook & Instagram. Opsætning af Instagram firmaprofil. Pas & Pleje af siderne med tekstforfatning, billeder og analyser på målgrupper.

Se Case Case - Galleri Nijenkamp - Freelance marketing Manager - Kristina Sindberg - KS Online Marketing

Galleri Nijenkamp, Odense

Freelance Marketing Manager

Strategi, Ambassadører & Influencers, E-Mail Marketing, SEO Optimering, Ferniseringer & Events er nogle af de opgaver, som jeg laver for Galleri Nijenkamp.

Se Case KS Online Marketing - Cases - Referencer - JM Bilsalg - Fyn

JM Biler Odense

SOCIALE MEDIER & ANALYSER

Facebook & Instagram. Opsætning af Facebook og Instagram firmaprofiler. Pas & Pleje af siderne med tekstforfatning, billeder og analyser på målgrupper.

Se Case KS Online Marketing - Cases - Referencer - Hjallese Bilsyn

Hjallese Bilsyn – Odense

SOCIALE MEDIER & ANALYSER

Pas & Pleje af firmaside på Facebook med tekstforfatning, billeder og analyser på målgrupper.

Se Case KS Online Marketing - Cases - Referencer - Mol & B Copenhagen

MOL&B Copenhagen Skincare

Storytelling, Blog & Online Markedsføring

Se Case

2022-09-06T18:00:18+00:00
Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.