Case | Facebook Firmaside Opsætning & Integration

Case | Facebook Firmaside Opsætning & Integration2018-08-19T11:48:09+00:00

Kunde: JM Biler, Odense | Opgave: Opsætning af Facebook Firmaside og “Pas & Pleje” af denne.

KS Online Marketing - Cases - Referencer - JM Bilsalg - Fyn - Facebook Firmaside

Facebook Firmaside Med Pas & Pleje Af Denne

I denne case blev der opsat en helt ny Facebook Firmaside. Herudover opsattes der Google AnalyticsJm Bilsalgs hjemmeside til at styrke målretningen af Pas & Pleje delen af opgaven. Facebook´s værktøjer til den sidste del af opgaven er særdeles gode, men med Google Analytics kan der dykkes en del dybere, derfor spiller disse 2 værktøjer så godt sammen og giver et fantastisk kendskab til prioritering af ressourcer, samt ikke mindst at fuldføre strategi og hurtigt kunne lave relevante tiltag. 

Facebook Firmaside

Hvis du funderer over hvorfor Facebook til netop dit firma ? Så kan jeg fortælle, at der er 2 typer mennesker på det medie, som vil se dig. Jeg kalder dem Hans & Grethe. Dette er præcis hvad denne case hos JM Biler er et rigtig godt eksempel på. Du kan læse om “Hans & Grethe” typerne her >>>

Det her er en rigtig spændende case, som går på at få endnu flere kunder fra hele Danmark ind i et i forvejen travlt firma. Hver uge underrettes der om resultater fra indsatserne til virksomheden og forslag til nye tiltag. Der er også lavet Instagram firmaprofil, som kædet sammen med Jm Bilers Facebook firmaside virkelig giver endnu stærkere og synlige resultater.

 


 

VIL DU HØRE MERE OM CASEN ?

Kontakt Kristina Sindberg på kontakt@ks-onlinemarketing.dk eller på telefon 40 62 52 30

Denne hjemmeside bruger cookies og tredjepartstjenester. Læs mere Ok

Vi bruger 1. og 3. parts cookies for at give dig den bedste brugeroplevelse. Du accepterer, hvis du klikker OK.